Interferente.ro Sport Campionatul Mondial de Fotbal 2010 Campionatul Mondial de Fotbal 2010 - Program meciuri - scor

Luni, 28 Iunie 2010 00:34

 Campionatul Mondial de Fotbal 2010  

Program meciuri - optimi/sferturi/finala - scor  

Program 26 iunie 2010

Ora  

Faza  

Stadion  

Meci

Scor

17.00

Optimi

Nelson Mandela Bay

Uruguay-Coreea de Sud

2-1

21.30

Optimi

Royal Bafokeng

SUA-Ghana

1-2

Program 27 iunie 2010

Ora

Faza

Stadion

Meci

Scor

17.00

Optimi

Free State

Germania-Anglia

4-1

21.30

Optimi

Soccer City

Argentina-Mexic

3-1

Program 28 iunie 2010

Ora

Faza

Stadion

Meci

Scor

17.00

Optimi

Durban

Olanda-Slovacia

2-1

21.30

Optimi

Ellis Park

Brazilia-Chile

3-0

Program 29 iunie 2010

Ora

Faza

Stadion

Meci

Scor

17.00

Optimi

Loftus Versfeld

Paraguay-Japonia

0/5-0/3

21.30

Optimi

Green Point

Spania-Portugalia

1-0

Program 02 iulie 2010

Ora

Faza

Stadion

Meci

Scor

17.00

Sferturi

Nelson Mandela Bay

Olanda-Brazilia

2-1

21.30

Sferturi

Soccer City

Uruguay-Ghana

1/4-1/2

Program 03 iulie 2010

Ora

Faza

Stadion

Meci

Scor

17.00

Sferturi

Green Point

Argentina-Germania

0-4

21.30

Sferturi

Ellis Park

Paraguay-Spania

0-1

Program 06 iulie 2010

Ora

Faza

Stadion

Meci

Scor

21.30

Semifinale

Green Point

Uruguay-Olanda

2-3

21.30

Semifinale

Durban

Germania-Spania

0-1

Program 10 iulie 2010

Ora

Faza

Stadion

Meci

Scor

21.30

Finala Mica

Nelson Mandela Bay

Uruguay-Germania

2-3

Program 11 iulie 2010

Ora

Faza

Stadion

Meci

Scor

21.30

FINALA

Soccer City

Olanda-Spania

0-1

 

 

 Program meciuri - faza grupelor - scor

Grupa A

Meci

Data

Ora

Stadion

Meci

Scor

1

11 iunie

17.00

Soccer City

Africa de Sud

Mexic

1-1

2

11 iunie

21.30

Green Point

Uruguay

Franta

0-0

17

16 iunie

21.30

Loftus Versfeld

Africa de Sud

Uruguay

0-3

18

17 iunie

21.30

Peter Mokaba

Franta

Mexic

0-2

33

22 iunie

17.00

Royal Bafokeng

Mexic

Uruguay

0-1

34

22 iunie

17.00

Free State

Franta

Africa de Sud

1-2

Grupa B

Meci

Data

Ora

Stadion

Meci

Scor

3

12 iunie

17.00

Ellis Park

Argentina

Nigeria

1-0

4

12 iunie

14.30

Nelson Mandela Bay

Coreea de Sud

Grecia

2-0

19

17 iunie

17.00

Free State

Grecia

Nigeria

2-1

20

17 iunie

14.30

Soccer City

Argentina

Coreea de Sud

4-1

35

22 iunie

21.30

Durban

Nigeria

Coreea de Sud

2-2

36

22 iunie

21.30

Peter Mokaba

Grecia

Argentina

0-2

Grupa C

Meci

Data

Ora

Stadion

Meci

Scor

5

12 iunie

21.30

Royal Bafokeng

Anglia

SUA

1-1

6

13 iunie

14.30

Peter Mokaba

Algeria

Slovenia

0-1

22

18 iunie

17.00

Ellis Park

Slovenia

SUA

2-2

23

18 iunie

21.30

Green Point

Anglia

Algeria

0-0

37

23 iunie

17.00

Nelson Mandela Bay

Slovenia

Anglia

0-1

38

23 iunie

17.00

Loftus Versfeld

SUA

Algeria

1-0

Grupa D

Meci

Data

Ora

Stadion

Meci

Scor

7

13 iunie

21.30

Durban

Germania

Australia

4-0

8

13 iunie

17.00

Loftus Versfeld

Serbia

Ghana

0-1

21

18 iunie

14.30

Nelson Mandela Bay

Germania

Serbia

0-1

24

19 iunie

17.00

Royal Bafokeng

Ghana

Australia

1-1

39

23 iunie

21.30

Soccer City

Ghana

Germania

0-1

40

23 iunie

21.30

Mbombela

Australia

Serbia

2-1

Grupa E

Meci

Data

Ora

Stadion

Meci

Scor

9

14 iunie

14.30

Soccer City

Olanda

Danemarca

2-0

10

14 iunie

17.00

Free State

Japonia

Camerun

1-0

25

19 iunie

14.30

Durban

Olanda

Japonia

1-0

26

19 iunie

21.30

Loftus Versfeld

Camerun

Danemarca

1-2

43

24 iunie

21.30

Royal Bafokeng

Danemarca

Japonia

1-3

44

24 iunie

21.30

Green Point

Camerun

Olanda

1-2

Grupa F

Meci

Data

Ora

Stadion

Meci

Scor

11

14 iunie

21.30

Green Point

Italia

Paraguay

1-1

12

15 iunie

14.30

Royal Bafokeng

Noua Zeelanda

Slovacia

1-1

27

20 iunie

14.30

Free State

Slovacia

Paraguay

0-2

28

20 iunie

17.00

Mbombela

Italia

Noua Zeelanda

1-1

41

24 iunie

17.00

Ellis Park

Slovacia

Italia

3-2

42

24 iunie

17.00

Peter Mokaba

Paraguay

Noua Zeelanda

0-0

Grupa G

Meci

Data

Ora

Stadion

Meci

Scor

13

15 iunie

17.00

Nelson Mandela Bay

Coasta de Fildes

Portugalia

0-0

14

15 iunie

21.30

Ellis Park

Brazilia

Coreea de Nord

2-1

29

20 iunie

21.30

Soccer City

Brazilia

Coasta de Fildes

3-1

30

21 iunie

14.30

Green Point

Portugalia

Coreea de Nord

7-0

45

25 iunie

17.00

Durban

Portugalia

Brazilia

0-0

46

25 iunie

17.00

Mbombela

Coreea de Nord

Coasta de Fildes

0-3

Grupa H

Meci

Data

Ora

Stadion

Meci

Scor

15

16 iunie

14.30

Mbombela

Honduras

Chile

0-1

16

16 iunie

17.00

Durban

Spania

Elvetia

0-1

31

21 iunie

17.00

Nelson Mandela Bay

Chile

Elvetia

1-0

32

21 iunie

21.30

Ellis Park

Spania

Honduras

2-0

47

25 iunie

21.30

Loftus Versfeld

Chile

Spania

1-2

48

25 iunie

21.30

Free State

Elvetia

Honduras

0-0

 

Grafic desfasurare calificari 

 

Descarca

Addthis

Related news items:
Newer news items:
Older news items: