Interferente.ro Sport UEFA EURO 2012 Programul TV si orele de desfasurare EURO 2012

Marţi, 05 Iunie 2012 19:29

Programul TV si orele de desfasurare EURO 2012

 

 

Afla care este programul complet (programul TV, transmisiile TV, orele de desfasurare) al meciurilor de la Campionatul European de Fotbal 2012, EURO 2012. Competitia se desfasoara in perioada 8 iunie - 1 iulie 2012.

TVR 1 a sublicentiat catre Dolce Sport o parte din drepturile de televizare a Campionatului European de Fotbal din 2012 care se desfasoara in Polonia si Ucraina.

Parteneriatul dintre posturile TVR si Dolce, inceput cu UEFA Champions League si continuat cu EURO 2012, va fi in vigoare si la Jocurile Olimpice de la Londra.

Faza Grupelor

8 iunie: Polonia - Grecia (Grupa A, Varsovia, ora 21:45)

- TVR 1

8 iunie: Rusia - Cehia (Grupa A, Wroclaw, ora 21:45)

- Dolce Sport

 

9 iunie: Olanda - Danemarca (Grupa B, Harkov, ora 19:00)

- TVR 1

9 iunie: Germania - Portugalia (Grupa B, Lvov, ora 21:45)

- Dolce Sport

 

10 iunie: Spania - Italia (Grupa C, Gdansk, ora 19:00)

- TVR 1

10 iunie: Irlanda - Croatia (Grupa C, Poznan, ora 21:45)

- Dolce Sport

 

11 iunie: Franta - Anglia (Grupa D, Donetk, ora 19:00)

- Dolce Sport

11 iunie:  Ucraina - Suedia (Grupa D, Kiev, ora 21:45)

- TVR 1

 

12 iunie: Grecia - Cehia (Grupa A, Wroclaw, ora 19:00)

- Dolce Sport

12 iunie: Polonia - Rusia (Grupa A, Varsovia, ora 21:45)

- TVR 1

 

13 iunie: Danemarca - Portugalia (Grupa B, Lvov, ora 19:00)

- Dolce Sport

13 iunie: Olanda - Germania (Grupa B, Kharkiv, ora 21:45)

- TVR 1

 

14 iunie: Italia - Croatia (Grupa C, Poznan, ora 19:00)

- Dolce Sport

14 iunie: Spania - Irlanda (Grupa C, Gdansk, ora 21:45)

- TVR 1

 

15 iunie: Ucraina - Franta (Grupa D, Donetk, ora 19:00)

- Dolce Sport

15 iunie: Suedia - Anglia (Grupa D, Kiev, ora 21:45)

- TVR 1

 

16 iunie: Cehia - Polonia (Grupa A, Wroclaw, ora 21:45)

- Dolce Sport

16 iunie: Grecia - Rusia (Grupa A, Varsovia, ora 21:45)

- TVR 1

 

17 iunie: Portugalia - Olanda (Grupa B, Harkov, ora 21:45)

- Dolce Sport

17 iunie: Danemarca - Germania (Grupa B, Lvov, ora 21:45)

- TVR 1

 

18 iunie: Croatia - Spania (Grupa C, Gdansk, ora 21:45)

- Dolce Sport

18 iunie: Italia - Irlanda (Grupa C, Poznan, ora 21:45)

- TVR 1

 

19 iunie: Anglia - Ucraina (Grupa D, Donetk, ora 21:45)

- Dolce Sport

19 iunie: Suedia - Franta (Grupa D, Kiev, ora 21:45)

- TVR

Sferturi de Finala

21 iunie: Sfert de finala 1: castigatoare Grupa A - loc 2 Grupa B (Varsovia, ora 21:45)

- TVR si Dolce Sport

 

22 iunie: Sfert de finala 2: castigatoare Grupa B - loc 2 Grupa A (Gdansk, ora 21:45)

- TVR si Dolce Sport

 

23 iunie: Sfert de finala 3: castigatoare Grupa C - loc 2 Grupa D (Donetk, ora 21:45)

- TVR si Dolce Sport

 

24 iunie: Sfert de finala 4: castigatoare Grupa D - loc 2 Grupa C (Kiev, ora 21:45)

- TVR si Dolce Sport

 

Semifinale

27 iunie: Semifinala 1: castigatoare Sfert 1 - castigatoare Sfert 3 (Donetk, ora 21:45)

- TVR si Dolce Sport

 

28 iunie: Semifinala 2: castigatoare Sfert 2 - castigatoare Sfert 4 (Varsovia, ora 21:45)

- TVR si Dolce Sport

 

Finala

1 iulie: Finala: castigatoare Semifinala 1 - castigatoare Semifinala 2 (Kiev, ora 21:45)

- TVR si Dolce Sport

 

Addthis

Related news items:
Newer news items:
Older news items: