Interferente.ro Lifestyle Moda - fashion Tendinte culori primavara 2012 femei

Marţi, 18 Octombrie 2011 17:01

Tendinte culori primavara 2012 femei

 

De peste 18 ani, Pantone America, autoritatea mondiala in domeniul culorilor, monitorizeaza designeri prezenti la New York Fashion Week pentru a va aduce cele mai importante tendinte in domeniul culorilor.  Raportul “Dance Into Spring 2012” pune in prim plan cele mai proeminente nuante pentru primavara anului 2012 si reprezinta un punct de referinta pentru toti cei care isi doresc sa fie in pas cu moda, cu ultimele noutati in domeniul fashion.

 

Pentru primavara 2012 designerii au fost inspirati de diverse influente, simbolizand o serie de lookuri si stiluri de viata, de la liber, jucaus, lejer si vesel pana la clasicul contemporan. Culorile propuse reflecta de asemenea, aceste stari diferite, culori vii incapsulate, tonuri moi si culori pastelate pline de viata.

 

 

Designerii stiu ca o culoare poate modifica starea de spirit si poate furniza vitalitate si entuziasm. Nu va sfiiti astfel sa experimentati lookuri noi si combinatii de culori.

 

Provocatoarea culoare Tangerine Tango, aminteste de o portocala suculenta ispititore, este o perfectionare vioaie si atragatoare pentru a inveseli perspectiva oricui in primavara acestui an.

 

 

Adrienne Vittadini www.adriennevittadini.com

 

Solar Power ofera un soc de energie, radiaza caldura si bucurie.

  

 

Bill Blass by Jeffrey Monteiro www.billblass.com

 

Bellflower este o culoare fantezista, un purpuriu distinct ornamentat, care emana unicitate si creativitate.

 

 

Rafael Cennamo www.rafaelcennamo.net

 

Scaparator si sexy, Cabaret este un senzual si intens roz-rosu - o excelenta alegere pentru hainele de vara si de cosmetice.

 

  

Betsey Johnson www.betseyjohnson.com

 

Sodalite Blue, o nuanta maritima clasica, aduce ordine si calm mintii. Ca o ancora pentru o nava, aceasta nuanta de incredere se asorteaza cu orice culoare din paleta 2012.

 

 

Barbara Tfank

 

Cockatoo, un albastru-verde tactil, va face ca spiritul sa se avante. Aceasta neobisnuita nuanta adauga un plus de capriciu la paleta si va fi cu siguranta o culoare preferata in sezonul cald.

 

 

Tracy Reese www.tracyreese.com

 

Margarita, un picant verde-galbui, ridica moralul cu stralucirea sa revigoranta si stimulatoare.

 

 

NAHM by Nary Manivong and Alexandria Hilfiger www.nahm-ny.com

 

Amintind de o gradina inflorita primavara in lumina primelor ore ale diminetii, parfumatul Sweet Lilac evoca aromele proaspete de vara. Acest liliac roz delicat adauga o nota de romantism pentru orice garderoba.

 

 

Nanette Lepore www.nanettelepore.com

 

Culorile naturale, neutre si versatile, Driftwood, un amestec de bej si gri, si Starfish, o
culoare neutra perfecta pentru vara,
completeaza toate culorile recomandate in top 10 din acest sezon.

 

 

Pamella Roland by Pamella DeVos www.pamellaroland.com

 

 

 

Cynthia Steffe by Shaun Kearney www.cynthiasteffe.com

 

 

 

Surse si adrese web utile:

http://www.pantone.com/pages/fcr.aspx?pg=20911&ca=4

 

Addthis

Related news items:
Newer news items:
Older news items: